Navigacerybářské kroužky navštívily rybářskou školu

rybářské kroužky navštívily rybářskou školu


Třetí sobotu v únoru 15. 2. 2020 odbor mládeže ČRS Územního svazu města Prahy zorganizoval exkurzi do Střední rybářské školy ve Vodňanech. Tento naučný výlet byl určen především pro děti z pražských rybářských kroužků.

Akce začala srazem na autobusovém nádraží Na Knížecí, kam přijeli děti a jejich vedoucí z celkem jedenácti pražských organizací. Vedle šedesáti místného autobusu odjížděly v devět ráno směr jižní Čechy ještě 4 osobní automobily, jelikož počet účastníků atakoval hranici osmdesáti lidí. Po příjemné cestě, která trvala asi hodinu a půl, se pražská rybářská mládež seskupila na parkovišti vedle rybářské školy, kde děti dostaly malou svačinu a pití. Následovala exkurze v objektu rybářské školy, ta začala krátkou prezentací o studiu v podání pana ředitele Dubského. Poté byly děti rozděleny do tří skupin, přičemž každá skupina dostala přiděleného jednoho učitele. Skupiny následně procházely školou, každá se svým učitelem, který celou prohlídku komentoval a přidával zajímavé poznatky. Vedle zajímavých chemických a biologických laboratoří děti viděly krásné rybářské muzeum, spoustu rybářských vitrín po celé škole, kde byly mimo jiné krásné preparované ryby. Velkým trhákem byla interaktivní střelba na kachny, ale úplně nejvíc děti zajímala akvaristika. Vedle velkého amazonského akvária a krásného modelu pstruhového potoka bylo k vidění spoustu menších akvárií jak s českými rybami, tak s rybami z nejrůznějších koutů světa. Na konec prohlídky se vyšlo ven, kde je malá botanická zahrada a krásné zahradní jezírko, ve kterém děti zahlédly i zajímavou rybu veslonose.

Po společné fotografii před budovou školy se nasedlo zpět do autobusu a aut, a vyrazilo se na pozdní oběd do Písku, kde děti čekalo další překvapení. Místo očekávané restaurace totiž vstoupily do podniku, kde byly místo zářivek svíčky, na lavicích seno a celkově na ně dýchnul vzduch středověku. Hostinský pozdravil slovy ,,pozdrav pánbůh” a jindy obyčejný oběd nabral jiný rozměr. Podávala se kuřecí křídla s grilovanou kukuřicí, ovesnou plackou a pecnem chleba. Jedlo se rukama, jelikož ve středověku příbory nebyly.

Po výborném obědě všichni s dobrou náladou odjeli do Prahy, zpátky na autobusové nádraží na Smíchově.

Akce se účastnili děti a vedoucí z místních organizací Smíchov, Štěchovice, Újezd nad Lesy, Čakovice, Hostivař, Stodůlky, Velká Chuchle, Kobylisy, Sluštice, Braník a Dejvice.

 

Za OML vedoucí odboru mládeže ČRS ÚSMP - Bc. Josef Mareš.

SRŠ - skupinové foto před školou 15.2.20
SRŠ - jezírko před školou 15.2.20
SRŠ - setkání s ředitelem školy 15.2.20
SRŠ - v budově školy 15.2.20
SRŠ - střelba na kachny 15.2.20
SRŠ - amazonské akvárium 15.2.20
SRŠ - akvárium pstruhový potok 15.2.20
Písek Krčma U Jakuba 15.2.20

Czech English German Russian Spanish

  • Rybářské závody
  • Přehledy úlovků
  • Fotogalerie