Navigace29. konference Územního svazu města Prahy schválila vyšší ochranu ryb a podpořila mladé rybáře

29. konference Územního svazu města Prahy schválila vyšší ochranu ryb a podpořila mladé rybáře


29. konference ČRS Územního svazu města Prahy (počítáno od roku 1990) na svém zatím posledním jednání v úterý dne 19. 5. 2015 mimo jiné schválila úpravu pravidel výkonu rybářského práva na pražských revírech s platností od 1. 1. 2016 a učinila další vstřícný krok pro zvýšení aktivity rybářské mládeže.                                                                                                    

Pro revíry Územního svazu města Prahy bylo schváleno sjednocení nejmenší lovná míry pstruha obecného na 30 cm; u vybraných rybářských revírů na hlavních tocích pražští rybáři přistoupili v období od 16. 3. do 31. 5. k hájení perlína ostrobřichého, jelce proudníka, cejna velkého a plotice obecné; ze všech pražských revírů byly odstraněny celoroční zákazy lovu ryb přívlačí a došlo k rozšíření míst s povolením lovu mníka jednovousého. Na žádost řady hostujících rybářů byla prodloužena platnost krátkodobých mimopstruhových povolenek ČRS Územního svazu města Prahy z dvoudenních na třídenní, ze sedmidenních na desetidenní a ze čtrnáctidenních na sedmnáctidenní. Veškerá opatření jsou v platnosti od 1. 1. 2016.

Podporu činnosti dětí a mládeže v rybářských kroužcích místních organizací Českého rybářského svazu pražští rybáři ještě rozšířili rozhodnutím o výdeji prvních mimopstruhových povolenek Územního svazu města Prahy pro děti do 15 ti let v roce 2016 zdarma. 

výbor ČRS Územního svazu města Prahy

XXIX.konference ÚSMP-19.5.2015 - foto z průběhu jednání

Czech English German Russian Spanish

  • Rybářské závody
  • Přehledy úlovků
  • Fotogalerie