RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka časopisu Rybářství červenec 2024

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství.

V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové šampionáty v muškaření. Oba byly pro české barvy velmi úspěšné – ženské družstvo obhájilo zlaté medaile ze dvou přechozích MS a Štěpánka Šimůnková zvítězila mezi jednotlivkyněmi; muži se v kategorii masters radovali z bronzové medaile.

O šampionátech se rozpovídal vedoucí organizačního týmu a místopředseda Jihočeského ÚS Milan Hladík. Dozvíte se, jak dlouho se vrcholové akce připravují, jak se shánějí rozhodčí a s jakými nečekanými trabli se museli organizátoři během šampionátů vypořádávat.

Počasí je pro lov ryb jedním z klíčových faktorů. Ryby citlivě reagují na změny tlaku, na sílu a směr větru, ale také na déšť. Ať se jedná o jasní deštík, letní přeháňku nebo podzimní plískanici. Na deštivé počasí se podíváme podrobně s ohledem na různé rybolovné techniky – plavanou, položenou, přívlač nebo muškaření.

Pokud jste příznivcem přívlače a zdá se vám, že dravci už prokoukli všechny vaše nástrahy, nechte se inspirovat článkem s názvem Heavy metal. Nedočtete se ale nic o drsném hudebním stylu, nýbrž o neotřelých kovových nástrahách jako chatterbait, spinnerbait deracoup a dalších.

V našem nepravidelném seriálu o rybářský osobnostech minulosti se dozvíte zajímavosti o Karlu Liškovi, průkopníkovi sportovního chytání pstruhů a lipanů na našem území. Ohlédneme se do doby, kdy se člověk musel naučit anglicky, aby se o lovu pstruhů mohl něco dozvědět nebo do období, kdy v celém c. k. Rakousku fungovala jediná prodejna s pstruhařským náčiním. A sídlila až ve Vídni.

V dalších článcích zjistíte, jak probíhá tradiční akvarijní burza v Třeboni, jak si „pohrát“ s rohlíkem, abyste ho mohli nabízet na háčku v ideální formě, jak správně vyvážit průběžný splávek nebo jak na úspěšné chytání pod říčním jezem. Nechybí ani zajímavá výprava do malajsijského akvária, kde si můžete sáhnout na hvězdici nebo projít takřka stometrovým podmořským tunelem.

To a mnohá další témata naleznete v článcích červencového Rybářství, které si můžete objednat (nebo zařídit předplatné) na https://www.irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám úspěšné letní vycházky a pěkné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Zrušení XX. Republikového sněmu ČRS z důvodu povodní

Vážení zástupci místních organizací Českého rybářského svazu, s ohledem na aktuální mimořádné povětrnostní podmínky a následné extrémní povodně na většině území České republiky bylo rozhodnuto o zrušení zasedání XX. Republikového sněmu ČRS, který byl plánován na 21. září 2024. Toto rozhodnutí bylo přijato Republikovou radou ČRS na základě usnesení č.

Celý článek

Vyhlášení omezení rybolovu na území ORP Černošice

V důsledku přetrvávající povodňové situace vyhlásila dne 15. 9. 2024 povodňová komise města Černošice, obce s rozšířenou působností, zákaz rybolovu na celém území ORP Černošice. Tento zákaz platí pro všechny vodní toky v dané oblasti. Datum vyhlášení: 15. 9. 2024, od 13:00 hod. Místo: ORP Černošice, Praha-západ Vyhlášení tohoto opatření se řídí

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství září 2024

Léto skončilo a začíná nejlepší období rybářova roku. Průvodcem a společníkem v něm vám může být nové číslo časopisu Rybářství. Co v něm najdete? Třeba reportáž o tom, jak Jakub Vágner ulovil největšího sumce českých vod, pokračování seriálu o plavané, povídání o legendě rybolovné techniky Věře Čapkové nebo návod na výrobu parmového

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu