RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na červencové číslo časopisu Rybářství

Červencové Rybářství: vousatá krasavice – bojovná parma, úlovky na revírech ČRS, pohybové schopnosti ryb, používání výrobků z PVA materiálu, náladový candát, analýza potravy rybích predátorů a rozhovor s Jakubem Vágnerem – jak si plnit své sny.

Ryby jsou fascinující živočichové, kteří mimo jiné při své migraci dokáží překonávat neskutečné překážky, jak nám ve svém článku přiblíží profesor Petr Spurný. Jakými metodami vědci zkoumají složení potravy rybožravých ptáků, prozradí výzkumný pracovník doktor Roman Lyach. Jak se daří populárnímu rybáři Jakubu Vágnerovi a jaké má plány do budoucna?  To jsou zásadní témata červencového časopisu Rybářství.

Profesor Petr Spurný seznamuje čtenáře Rybářství každý měsíc s biologií ryb a tématem červencového čísla jsou jejich pohybové vlastnosti. Článek je plný zajímavých informací. Tipnuli byste, která mořská ryba dokáže vyvinout rychlost až 90 km/hod.? Nebo která dokáže vyděsit rybáře natolik, že když skočí do lodi, lovci raději skáčou přes palubu? Které ryby jsou nejvytrvalejšími plavci? A dokázali byste vyjmenovat ryby, které původně migrovaly až na naše území?

Rybožraví opeření predátoři působí na našich řekách, ale i stojatých vodách obrovské škody. Uvažovali jste někdy nad tím, jakými exaktními metodami vědci a praktici zjišťují složení jejich potravy?  Metod na analýzu potravy je hned několik a žádná z nich přitom není stoprocentně spolehlivá. Ideální je proto jejich kombinace…

V dalších článcích se ohlédneme za množstvím úlovků z revírů ČRS z loňského roku, vydáme se za bojovnými parmami do prudkých toků, pokusíme se vyzrát na náladovou rybu jménem candát, naučíme se používat výrobky z PVA materiálu (ano, je jich víc), pochopíme výhody drcené kukuřice coby návnady, naučíme se vázat olivovou parašutku a zjišťovat základní parametry vody, seznámíme se s prvním českým rybářem oceněným Zlatým oříškem, osvojíme si způsoby, jak odstranit rybí pach a vyrazíme na slovinské průsvitné řeky na lov lipanů a pstruhů duhových.

Začíná léto, období prázdnin, a proto připomenu stálou akci pro dětské předplatitele, kteří mohou první rok čerpat roční předplatné s 50% slevou. Předplatné pro dospělé nebo děti lze zajistit zde (https://irybarstvi.cz/predplatne/). Pokud byste chtěli získat červencové Rybářství, objednejte si ho v našem e-shopu (https://irybarstvi.cz/e-shop/).

Pěkné čtení a hodně zdaru u vody!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Upoutávka časopisu Rybářství září 2024

Léto skončilo a začíná nejlepší období rybářova roku. Průvodcem a společníkem v něm vám může být nové číslo časopisu Rybářství. Co v něm najdete? Třeba reportáž o tom, jak Jakub Vágner ulovil největšího sumce českých vod, pokračování seriálu o plavané, povídání o legendě rybolovné techniky Věře Čapkové nebo návod na výrobu parmového

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství srpen 2024

Letní prázdniny se překulily do své druhé poloviny, a ještě je dost času na vysedávání u vody dlouho do noci, ideálně s Rybářstvím v ruce. Co najdete v tom nejnovějším? Článek o prověřených rotačkách, pokračování seriálu o plavané, návrat k chytání na bič, text o zatopených jezerech Milada a Most, článek o rybářském poetovi

Celý článek

Lov sumců na pražských revírech

Sumcům se v pražských revírech vždy dařilo. Ne náhodou má pražská organizace sumce ve svém znaku. Od roku 2009 došlo na revírech ČRS Územního svazu města Prahy k postupnému zvyšování úlovků sumce velkého z 8 tun na rekordních 14 tun v roce 2016. Od tohoto roku úlovky sumce klesaly až k současným necelým

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu